PODUSZKA ROHO QUATRO SELECT

Poduszka QUADTRO SELECT wytycza nowe standardy w zakresie projektowania systemów przeciwodleżynowych przeznaczonych do użytkowania na wózku inwalidzkim. Poduszkę można łatwo i szybko dostosować oraz wyregulować do wymagań użytkownika poprzez proste naciśnięcie przycisku w zaworze ISOFLO. Konstrukcja poduszki zapewnia użytkownikowi stabilizację, pozycjonowanie oraz wygodę, a zarazem umożliwia spełnienie przez poduszkę jej podstawowej funkcji: ochrony skóry.

POZYCJONOWANIE
Poduszka Quadtro Select pozwala na szybkie i proste ustawienie odpowiedniej pozycji użytkownika. Jeśli otworzymy zawór ISOFLO (wciśnięty zielony przycisk), możemy tak ustawić osobę siedzącą na poduszce, aby uzyskać najlepszą dla niej pozycję. Zamykając zawór utrwalamy wybraną wcześniej pozycję siedzenia.

OCHRONA SKÓRY

Opatentowana przez nas technologia Roho Dry Floatation oparta jest na trzydziestu latach badań i doświadczeń z klientami. Umożliwia ona bardzo dobry przepływ krwi dzięki dostosowaniu, dopasowaniu i odzwierciedleniu przez poduszkę sylwetki użytkownika. .

STABILIZACJA

Quadtro Select oferuje nowy poziom stabilizacji, wcześniej nie do osiągnięcia w poduszkach pneumatycznych. Funkcja stabilizująca poduszki jest wzmocniona dzięki zaworowi ISOFLO, zamykającemu dopływ powietrza do każdej z czterech komór. Poduszka pozwala na kontrolę oraz zablokowanie przemieszczania się ciała na boki oraz w przód i tył.

WYGODA

Wszystkie regulacje pozycji są dokonywane w czasie gdy użytkownik siedzi na poduszce, wyeliminowana jest zatem konieczność przesiadania się z wózka. Dodatkowo poduszka pozwala na zmienianie pozycji w ciągu dnia w zależności od aktywności użytkownika.
Właściwości i korzyści
Regulowana: Dostosowuje się do potrzeb użytkownika, jego pozycji siedzenia i nawet nietypowej sylwetki.
Lekka waga: Łatwa do podniesienia i przenoszenia – waga poduszki waha się w zależności od jej rozmiaru i wynosi około 1.71 kg dla poduszki QS99C.
Nadaje się do czyszczenia: Poduszka może być łatwo wyczyszczona przy pomocy mydła i wody. Pokrowiec nadaje się do prania w pralce automatycznej.
Daje się zreperować: Odporne na starzenie tworzywo neopren, może być w razie potrzeby naprawiony przy pomocy łatek.
Zapewnia wentylację (przepływ powietrza): Wolna przestrzeń pomiędzy komorami poduszki pozwala na cyrkulację powietrza wewnątrz, dzięki temu powierzchnia skóry użytkownika ma bardziej sprzyjające, chłodzące środowisko.

ZASTOSOWANIE
Quadtro Select (wersja wysoka 10 cm) przynosi największe korzyści dla użytkowników, którzy:

-wymagają wysokiego poziomu ochrony skóry,
-mają asymetryczną sylwetkę,
-wymagają stopniowego pozycjonowania,
-wymagają znacznego wzmocnienia stabilizacji postawy,
-mają małą lub dostateczną umiejętność utrzymania równowagi ciała,
-mają pogarszającą się sytuację zdrowotną.
Specyfikacja
Zestaw zawiera również: elastyczny pokrowiec, pompkę ręczną, zestaw naprawczy, instrukcję obsługi.
Konstrukcja i materiał: trwałe tworzywo neoprenowe, niepalne, odporne na tłuszcz.
Wymiary: Szeroki wybór rozmiarów. Pasuje do wózków o szerokości od 30 do 51 cm.
Wysokość komór – 5cm, 10 cm.
Gwarancja: 36 miesięcy

  PNEUMATYCZNA PODUSZKA PRZECIWODLEŻYNOWA STATYCZNA

Jedno-sekcyjną, dwusekcyjną i czterosekcyjną w której wszystkie komory poduszki połączone są pomiędzy sobą i napełniane są za pomocą zaworu powietrznego.

Produkowane są w następujących rozmiarach (cm):
– standard: 40x40x5
– poduszki większe: 40×44,5×5; 40x49x5, 44,5×44,5×5; 44,5x49x5
– poduszki mniejsze: 40x35x5; 34x34x5; 34,5×29,5×5; 29,5×29,5×5

 polyair PODUSZKA POLYAIR

Poduszka POLYAIR® może być używana gdy:

 1. Istnieją odleżyny (stadium I do IV wg EPUAP). Pacjent może sam zmienić pozycję lub zmiana pozycji następuję dzięki opiece medycznej.
 2. Ryzyko powstania odleżyn wzrosło do bardzo wysokiego wg skali (Bradena, Nortona, Waterlowa,…)

Poduszki POLYAIR®  P301C / P302C przeznaczone są dla pacjentów:

 • którzy w przeszłości mieli problem z odleżynami, i/lub mają częściowy lub całkowity paraliż tułowia lub kończyn dolnych
 • są po amputacji kończyn dolnych, i/lub są w złym stanie ogólnym.
 • spędzają większość dnia w pozycji siedzącej

WŁAŚCIWOŚCI:

 • Pneumatyczna dwukomorowa poduszka wykonana z Laxoprenu.
 • Dostarczana jest razem z manometrem(wskaźnikiem ciśnienia), zestawem do naprawy oraz pokrowcem Pollymaile.
 • Może być stosowana na różnych siedziskach.

ZALETY:

 • Nowoczesny materiał Laxopren
 • Dwie oddzielne komory
 • Ma duże możliwości dostosowywania się
 • Posiada dużą odporność na uderzenia
 • Utrzymuje ciśnienie na stałym poziomie
 • Jest bardzo trwały i odporny na rozdarcia (bardziej odporny niż neopren)
 • Zapewnia maksymalny kontakt z ciałem pacjenta co redukuje tarcie
 • Idealnie dopasowuje się do wypukłości kostnych (kość krzyżowa, guzy kulszowe) chroniąc  przed uszkodzeniem naskórka
 • Maksymalnie redukuje nacisk przyskórny na obszarach pośladkowych (jest on mały lub go brak)
 • Jest skuteczną bronią przeciwko efektom maceracji skóry po przez lepszą cyrkulację powietrza
 • Redukcje deformację tkanek
 • Poprawia stabilizację  pacjenta po przez zastosowania powierzchni w kształcie „plastra miodu”
 • Antypoślizgowa podstawa: chroni poduszkę przed ześlizgiwaniem się z siedziska.
poduszka-comfy-przeciwodlezynowa-pneumatyczna COMFY

Cechy produktu:

 • poduszka wykonana z elastycznych komór połączonych ze sobą, napełnianych powietrzem przy pomocy pompki,
 • pokrycie wykonane z oddychającej perforowanej dzianiny zapewniającej komfort użytkowania, łatwe w konserwacji (możliwość zdjęcia pokrowca),
 • powierzchnia antypoślizgowa zapobiega zsuwaniu się poduszki z siedziska,
 • możliwość regulacji ciśnienia w przestrzeniach powietrznych zapewniająca regulację miękkości i wysokości poduszki i jej dopasowanie do ciała,
 • dostępne dwa warianty: poduszka z jednym zaworem i połączonymi komorami, poduszka z dwoma zaworami i dwoma sekcjami komór (możliwość napełnienia w różnym stopniu przodu i tyłu poduszki.

Zastosowanie:

Zapobiega powstawaniu podrażnień i otarć skóry spowodowanych długotrwałą pozycją siedzącą, zapewnia odciążenie kręgosłupa lędźwiowego oraz właściwą pozycję miednicy zapobiegając bólom związanym z przeciążeniami okolicy lędźwiowej.

CONTOUR SELECT

Nowa poduszka Contour Select to gwarancja najlepszej ochrony skóry. Zapewnia doskonałą stabilizację ciała użytkownika. O jej specyficznych właściwościach decyduje kształt, odzwierciedlający kontury ciała oraz unikalny zawór ISOFLO, umożliwiający regulowanie ilości powietrza w poszczególnych komorach. Pozwala to na uzyskanie kontroli postawy siedzącego, a także na stabilizację, która nie była dotychczas osiągalna w tradycyjnych poduszkach pnematycznych. Zawór ISOFLO, który odcina przepływ powietrza pomiędzy poszczególnymi komorami, tym samym poprawia stabilizację ciała poprzez minimalizowanie przesuwania ciała na boki i w kierunku przód-tył. Dzięki tym właściwościom poduszka Contour Select umożliwia osiągnięcie pełnego komfortu z jednoczesną maksymalną ochroną skóry. Poduszki z rodziny produktów Select posiadają 36 miesięczną gwarancję.

FUNKCJONALNOŚĆ

Jeśli potrzebujesz funkcjonalnej poduszki to poduszka Contour Select jest doskonałym wyborem. Połączenie wzoru odzwierciedlającego kontury ciała i opatentowanego zaworu ISOFLO to gwarancja stabilnej postawy z jednoczesną funkcjonalnością i ochroną skóry.

PROSTOTA I WSZECHSTRONNOŚĆ

To, co decyduje o wszechstronności poduszki Contour Select to jej kształt. Odwzorowanie obrysu ludzkiego ciała pozwala użytkownikowi usiąść w tej samej pozycji i takim samym wsparciem za każdym razem, gdy przesiada się on na wózek. Jednocześnie dzięki systemowi zaworów ISOFLO, który kontroluje przepływ powietrza pomiędzy komorami, poduszka Contour Select nie wymaga każdorazowej regulacji. W razie wystąpienia takiej potrzeby, poduszkę można dostosować do własnych potrzeb w sposób prosty i bez konieczności ponownego przesiadania się.

OCHRONA SKÓRY

Trzydzieści lat badań i doświadczeń to świadectwo dbałości o skuteczność naszej poduszki. Oferując swojemu klientowi poduszkę Contour Select oraz ucząc go jej właściwego użytkowania i pielęgnacji, oferujesz mu jednocześnie skuteczną broń w walce z odleżynami i innymi uszkodzeniami skóry, a więc ochronę jego zdrowia.

WŁAŚCIWOŚCI I KORZYŚCI

Regulacja : Poduszka Contour Select dopasowuje się do ciała klienta, gwarantując mu pozycjonowanie i stabilizację ciała z jednoczesną maksymalną ochroną skóry.
Lekka waga: Dzięki swojej niewielkiej masie, poduszka Contour Select nie zwiększa obciążenia wózka.
Bezproblemowa pielęgnacja: Samą poduszkę Contour Select można bez problemu czyścić za pomocą zwykłego mydła i wody. Pokrowiec poduszki można prać w pralce automatycznej.
Łatwa naprawa: Wykonanie poduszki Contour Select z tworzywa neopren czyni ją odporną na upływ czasu. Ewentualne uszkodzenia można łatwo naprawić za pomocą specjalnych łatek.
Zapewnia wentylację (przepływ powietrza): Wolna przestrzeń pomiędzy komorami poduszki pozwala na cyrkulację powietrza wewnątrz, dzięki temu powierzchnia skóry użytkownika ma bardziej sprzyjające, chłodzące środowisko.

ZASTOSOWANIE

Poduszka Contour Select nadaje się dla użytkowników którzy:

– posiadają symetryczną lub w nieznacznym stopniu asymetryczną sylwetkę;
– wymagają znaczącej stabilizacji postawy siedzącej;
– wykazują umiarkowaną lub niewielką umiejętność utrzymania równowagi;
– są narażeni na uszkodzenia skóry;
– są zagrożeni dalszym pogarszaniem stanu zdrowia.

SPECYFIKACJA

W zestawie: Poduszka Contour Select, elastyczny pokrowiec, instrukcja obsługi, ręczna pompka, zestaw naprawczy.
Konstrukcja i materiał: Trwałe, niepalne, tworzywo neopren
Wymiary: Szeroki wybór rozmiarów, pasuje do wózków o szerokości siedziska od 38×38 cm do 51×51 cm.
Waga : w zależności od rozmiaru, średnio 1,6 kg
Ograniczenie wagowe użytkownika: Brak.
Gwarancja: 36 miesięcy.

HARMONY

Poduszka Harmony bardzo dobrze rozwiązuje problem stabilizacji na wózku inwalidzkim. Składa się z bardzo lekkiej i komfortowej wkładki pneumatycznej Roho oraz profilowanej podstawy wykonanej z pianki. Dzięki takiej konstrukcji, użytkownik maksymalnie wykorzystuje swoje możliwości i nie obciąża wózka. Poduszka Harmony redukuje niewygodę i dopasowuje się do ciała użytkownika.

LEKKA WAGA

Waga wózka jest dla użytkowników niezmiernie istotna. Gdy jest on za ciężki, to poza dyskomfortem użytkowania, wzrasta także ryzyko uszkodzeń skóry. Stąd też użytkownicy są gotowi wydać wiele na sprzęt, który nie spowoduje odczuwalnego wzrostu masy wózka. Poduszka Harmony jest jedną z najlżejszych poduszek – waży jedynie 0,7 kg, dzięki czemu dodatkowe obciążenie dla wózka jest minimalne.

STABILNOŚĆ

Stabilizacja ciała stanowi podstawową funkcję jaką ma spełniać poduszka. Użytkownik nie musi walczyć o utrzymanie prawidłowej postawy w wózku. Poduszka Harmony posiada piankową, anatomicznie ukształtowaną podstawę. Dzięki takiej konstrukcji pomaga ona wzmacniać stabilność użytkownika oraz poszerza jego możliwości.

KOMFORT/WYGODA

Komfort jest bardzo trudny do osiągnięcia, często jest traktowany przez użytkowników wózków jako dodatkowy luksus. Wygoda i funkcjonalność zawsze powinny iść ze sobą w parze. Poduszka Harmony, dzięki pneumatycznej części znajdującej się na piankowej podstawie, dopasowuje się do ciała redukując dyskomfort. Anatomiczny kształt dodatkowo ułatwia przepływ krwi, co umożliwia wydłużenie czasu przebywania w pozycji siedzącej, bez ryzyka powstawania miejscowych uszkodzeń skóry.

WŁAŚCIWOŚCI I ZALETY:

• Pneumatyczna część poduszki pozwala zredukować dyskomfort
• Profilowana, piankowa baza: zapewnia stabilizację i jest łatwa do przenoszenia
• Lekka waga: Maksymalizuje mobilność i funkcjonalność
• Pielęgnacja: część pneumatyczna poduszki może być czyszczona przy użyciu mydła i wody, pokrowiec nadaje się do prania w pralce automatycznej
• Pokrowiec nie przepuszczający wilgoci oraz odporny na działanie wysokich temperatur.

ZASTOSOWANIE:

Poduszka jest najbardziej odpowiednia dla osób które:

• potrzebują komfortowego siedzenia,
• wymagają stabilizacji postawy,
• są narażeni na wysokie lub umiarkowane ryzyko uszkodzenia skóry,
• Cenią sobie niską wagę wózka.

SPECYFIKACJA:

W zestawie: pokrowiec, instrukcja obsługi, pompka.
Konstrukcja i materiał: baza poduszki wykonana z pianki poliuretanowej, górna warstwa pneumatyczna z polichlorku winylu.
Wymiary: Pasuje do szerokiego zakresu szerokości siedzisk: od 36 cm do 51 cm
Waga poduszki: Waga waha się w zależności od rozmiaru poduszki w przybliżeniu 0,7 kg.
Ograniczenie wagowe: Maksymalnie do 113,39 kg.
Gwarancja: 18 miesięcy

MINI MAX

Przeciwodleżynowe poduszki ROHO to wyjątkowo skuteczny produkt, pozwalający goić odleżyny i zapewniający maksymalną ochronę przed ich powstawaniem. Wykonane są z dużej ilości połączonych ze sobą niewielkich komórek. W użytkowaniu daje to efekt podobny do unoszenia się na powierzchni wody. W rezultacie ogranicza to bądź niweluje większość czynników powodujących odleżyny.

  HYBRID ELITE

Hybrid Elite to poduszka wykonana w nowej konstrukcji. Łączy ochronę skóry i stabilizację miednicy. Posiada wkładkę neoprenową, która gwarantuje równomierny rozkład nacisku na ciało pacjenta.Poduszka Hybrid Elite hydrostatycznie odciąża guzy kulszowe, kość krzyżową i krętarze. Wkładka ROHO ®daje możliwość idealnego dopasowania do kształtu użytkownika. Minimalizuje tarcie i nacisk. Posiada dwie niezależne strefy regulacji powietrza. Dzięki temu nadaje się dla osób o niesymetrycznej budowie ciała.
Wyprofilowana baza piankowa zapewnia dodatkowe podparcie kończyn dolnych i wspomaga prawidłowe ustawienie miednicy.
Dzięki regulacji ilości powietrza wkładka powietrzna dopasowuje się do kształtu ciała pacjenta.

ZASTOSOWANIE:

średnie lub wysokie zagrożenie odleżynami
szczególne pozycjonowanie miednicy i kończyn dolnych
u osób mających problem z prawidłowym ustawieniem kończyn dolnych podczas siedzenia
dla osób zbudowanych asymetrycznie, potrzebujących stabilizacji przód-tył lub bok-bok

  AIR LITENowość !!!

Poduszka bardzo lekka wykonana w całości z pianki wysokoplastycznej.

Bezawaryjna dla osób o niskim zagrożeniu przeciwodleżynowym.

Szeroka gama rozmiarów.

MOSAIC

W ciągu 30 lat działalności ROHO tworzyło produkty spełniające oczekiwania najróżniejszych grup użytkowników. Poduszka Mosaic powstała z myślą o osobach wymagających komfortu oraz ochrony skóry na poziomie podstawowym. Wykorzystując technologię przepływu powietrza między komorami, poduszka Mosaic jest nie tylko wygodna, ale efektywnie rozkłada nacisk na całej powierzchni. Może być wykorzystana w profilaktyce przy niskim ryzyku występowania odleżyn. Została zaprojektowana jako rozwiązanie zapewniające funkcjonalność i komfort w przystępnej cenie.WYGODA:Elastyczne, połączone ze sobą komórki z możliwością regulacji układają się zgodnie z kształtem ciała, zapewniają komfort i wygodę.

PRZYSTĘPNA CENA:

Wykonana z poliwinylu poduszka Mosaic jest niedrogim rozwiązaniem zapewniającym podstawową ochronę placówkom ochrony zdrowia oraz w domu.

NISKA WAGA:

Poduszka Mosaic waży tylko 0,5 kg jest łatwa w przenoszeniu i użytkowaniu.
Zastosowanie:
– dla osób wymagających podstawowej ochrony skóry
– dla osób ceniących sobie komfort
– dla osób siedzących w sposób stabilny.

SPECYFIKACJA:

W zestawie: pokrowiec, instrukcja obsługi, pompka.
Konstrukcja i materiał: poliwinyl
Wymiary: 41x41cm, 41×46 cm, 46×41 cm, 46×46 cm
Waga poduszki: 0,5 kg
Gwarancja: 12 miesięcy

NEXUS SPIRIT

Poduszka Nexus Spirit ustanawia nowe standardy wśród poduszek przeznaczonych do wózków inwalidzkich. Łączy ona w sobie możliwość stabilizowania oraz właściwości terapeutyczne dzięki piance wiernie odzwierciedlającej kształty ciała użytkownika. Profilowana pianka, z której częściowo zbudowana jest poduszka Nexus Spirit, pozwala na wzmocnienie stabilizacji ciała potrzebnej zwłaszcza w czasie przesiadania się, a także stwarza niespotykaną wcześniej możliwość pozycjonowania miednicy i kończyn dolnych .
Skoro życie jest pełne wyzwań, to siedzenie nie powinno być jednym z nich.

OCHRONA SKÓRY

Poduszka Nexus Spirit dzięki specjalnie umiejscowionej pneumatycznej centralnej części, umożliwia lepszą ochronę okolic kości ogonowej, krzyżowej kulszowej. Jednocześnie miękka powierzchnia nie powoduje tarcia, co gwarantuje ochronę skóry.

WŁAŚCIWOŚCI:

Mała waga: Łatwo ją podnosić i przenosić. Przybliżona waga to 1,4 kg.
Nadaje się do prania/czyszczenia: Część pneumatyczna poduszki może być łatwo wyczyszczona przy pomocy mydła i wody. Piankę można delikatnie przetrzeć. Nieprzemakalny pokrowiec nadaje się do prania w pralce automatycznej
Łatwa naprawa: Wykonanie poduszki Nexus Spirit z tworzywa neopren czyni ją odporną na upływ czasu. Ewentualne uszkodzenia można bez problemu naprawić za pomocą specjalnych łatek.

ZASTOSOWANIE:

Nexus Spirit jest poduszką najbardziej odpowiednią dla osób, które:

-są narażone na umiarkowane ryzyko uszkodzenia skóry
-cierpią na chroniczne bóle
-wymagają wzmocnionej stabilizacji ciała.
-mają trudności z pozycjonowaniem kończyn dolnych
-są w stanie samodzielnie podnosić cięższe przedmioty

SPECYFIKACJA:

W zestawie: elastyczny, nieprzemakalny pokrowiec, instrukcja obsługi, ręczna pompka.
Konstrukcja i materiał: Trwałe, odporne na działanie wysokich temperatur tworzywo neopren
Wymiary: pasuje do siedzisk o wymiarach 36×36, 36×41, 38×38, 41×41, 41×48, 43×43, 48×41, 48×48 oraz 51×46 cm.
Gwarancja: 24 miesiące